Cikkek

Mennyibe kerül egy családi ház villanyszerelése, átvezetékelése és a villamos áramkörök kialakítása?

  1. Bevezetés a családi házak villanyszerelésébe
  2. Honnan tudom, hogy szükséges a felújítás?
  3. Milyen munkálatok, feladatok tartoznak ide?
  4. Új ház villanyszerelése
  5. Régi házak villanyszerelése
  6. Teljes vagy részleges felújítás?
  7. Milyen költségekkel számolhatok?
  8. Két példa az árakra, költségekre
  9. Mennyi időt vesz igénybe egy ilyen felújítás?
  10. Keress meg minket a házad villanyszerelésével kapcsolatban!
Mennyibe kerül egy családi ház villanyszerelése

Mennyibe kerül egy családi ház villanyszerelése, átvezetékelése és a villamos áramkörök kialakítása?

Az első és legfontosabb tudnivaló, hogy semmiképp ne házilag oldjuk meg a felújítást, kérjük szakember segítségét!

A családi házak villanyszerelési áramköreinek viszonylatában nem sok különbség van, ha új (most épülő) vagy régi házat vásároltál. Mindkét esetben szükség van a megfelelő felosztásra, a terhelés elosztására, a megfelelő mennyiségű és méretű kismegszakító használatára. Elterjedt megoldás, hogy egy főelosztóból leágaztatják a mellékelosztókat, melyek külön biztonságot és gyorsabb elérést biztosítanak emeletenként vagy melléképületenként.

A családi házak esetében többnyire – a kivételes esetektől eltekintve – sokkal összetettebb a villanyszerelési hálózat, több nagyteljesítményű gép is szerepet kap, mint a panellakás esetében vagy téglalakásokban. Ezekben a házakban lehetőség van a világítási áramkörök külön való kezelésére is, mely az előbb említett helyeken nem feltétlen elérhető. Annak, hogy külön áramkörként szerepeljen a hálózatban a világítás egyszerű az oka: hibajavításkor, ha egy helyiségben nincs áram az nem befolyásolja a világítást, így egyszerűbb a probléma megoldása, mint vaksötétben.

A nagyteljesítményű fogyasztóknak természetesen itt is megfelelő keresztmetszetű vezetéket és megfelelő méretű biztosítékot kell elhelyezni, külön áramkört kialakítva nekik.



Szükség van a családi ház villanyszerelésére?

Egy másik cikkemben már írtam erről, igaz panellakások villanyszerelése viszonylatában, viszont jelen esetben is ugyanezek az állítások érvényesek.

Van bizony.

Ha szemmel látható jele nincs is az elavultságnak, mindenképp érdemes átvizsgáltatni a jelenlegi hálózatot. Családi házaknál hatványozottan igaz az, hogy drága mulatság, ha festés és burkolás után veszünk észre jeleket arra vonatkozóan, hogy probléma van a jelenlegi szereléssel és javítani, esetleg teljesen cserélni kell. Így mindenképp azt javaslom, hogy első szakmák között a villanyszerelő alapozza meg a boldog jövőt új házunkban.



A villanyszerelési munkálatok

  1. Felmérés, tervkészítés: Ez a nyomvonalak, a hálózat kialakításának tervezését jelenti. Tervezni kell az áramkörök kialakítását, a védővezető esetleges kialakítását, túlfeszültségvédelmet is.
  2. Teljesítménybővítés (amperbővítés): Sok esetben a felújítást megelőzően végezzük el, de akad olyan eset is amikor szimultán folyik a két folyamat.
  3. Falbontás, vésés, horonymarás, kábelezés, vezetékezés: A tényleges fizikai kivitelezés, mely során elkészítjük az előre megtervezett elektromos hálózatot.
  4. Újravezetékezés: Olyan esetekben lehetséges, ahol a védőcsövek minősége és mennyisége megengedi a vezetékek újrahúzását falbontás, vésés nélkül. Sajnos erre csak nagyon ritkán van példa.
  5. Biztosítéktábla cseréje, új elosztó szerelése: Az elektromos hálózat a biztonsági funkciókkal lesz teljes, melyek a lakáselosztóban foglalnak helyet
  6. Konnektorok, kapcsolók és lámpák felszerelése: Ez a szerelvényezés. A felújítás záróakkordja. Ezután már csak a beköltözés marad!


Új ház villanyszerelése - családi ház villanyszerelési terve

Új házak esetében, melyek jelenleg épülnek szükség van tervrajzokra és pontos dokumentációkra is, továbbá felelős műszaki vezetőt kell felfogadni és elektronikus naplót is kell vezetni az építkezésről.

Ezeket a terveket a kivitelező készíti el vagy egy arra szakosodott céggel csináltatja meg azokat. Ezen tervek alapján halad minden szakember, köztük a villanyszerelő is. Pontosan deklarálva vannak a kért kiállások, a méretek és megegyezés szerint a megvalósítás módját is megjelölhetik.

A tervek alapján elkészült munkát pedig átvétel után, még a kőműves munkák és a festés előtt célszerű fényképekkel is dokumentálni (így még látszanak a védőcsövek nyomvonalai a falakban).

Mivel nincs meglévő hálózat, talán ez a legjobb munka a villanyszerelői életben. A hálózat kialakítása ugyanazokon az alapokon nyugszik, mint a régi házak szerelése, viszont itt nincsenek felesleges csövezések, kósza vezetékek, hiszen mindennek tudjuk a pontos helyét, a ház elrendezését. Elérhetővé válik azonban a födémszerelés, valamint a csillagpontos szerelés is, melyekkel pénz spórolható!

Ne felejtsük el számításba venni, hogy a fűtést mivel oldanánk meg, ha elektromos fűtésre van igény azt ekkor már tudnunk kell. Vegyük számításba, hogy hány klímára lesz szükség. Mosógépből egy vagy több lesz? Szárítógépet, mosogatógépet szeretnénk-e használni. A sütő és a főzőlap meghatározása üzemeltetés szempontjából (gázos vagy elektromos).



Régi ház villanyvezeték felújítás árak

Mi a helyzet akkor, ha meglévő villanyszerelési hálózattal állunk szemben, melyet egy régen megépült házban készítettek el?

Ennek a régi háznak az átvezetékezése kissé másként néz ki mint egy újonnan épült házé. Nagy valószínűséggel ilyenkor a régi villanyszerelés megy a kukába, és a helyére teljesen új villanyvezetékek kerülnek behúzásra.

A megfelelő számú áramkör itt is lényeges támpont, bár a meglévő csövezés szinte sosem elégíti ki ezen igényeket, így általában ezeket a régi csöveket lecseréljük új társaikra.

Az ilyen régi házak villanyvezetékeinek cseréjének ára pedig nagyjából megegyezik az újépítésű házak kivitelezésével, különbségként inkább a terveztetéssel felmerülő költségeket, a plusz anyagszükségletet említeném.



Családi ház komplett villanyszerelése vagy részleges felújítás?

A családi házak felújítása villanyszerelés szempontjából úgy célszerű, ha egyszerre, úgyszólván „kompletten” történik.

Ennek oka az, hogy ha az egészet egyben elkészítjük, akkor a későbbiek során nem kell bontani újra, hacsak valami változtatást nem akarunk eszközölni. Rosszabb esetben, ha pénzügyi vagy egyéb okok miatt nem tudjuk elvégezni a komplett villanyszerelési felújítást, megfelelően elő kell készülni a későbbi folytatáshoz. Gondolok itt arra, hogy a felújított területet már ne kelljen bolygatni, falat bontani.

A régi hálózathoz hozzátoldani viszont abszolút nem ajánlott, a falba mi sem láthatunk bele és a régi hálózat ellenőrzése olykor több időt vehet igénybe, mint kialakítani egy újat.



De mennyibe is kerül egy családi ház villanyszerelése?

Talán a családi ház villanyszerelés költségvetésének kikalkulálása a legnehezebb feladat. Mennyi ennek az ára? Számítása nem egyszerű és látatlanban szinte lehetetlen.

Függ az igényektől, hogy mégis mennyi kiállásra van szükség mind konnektorok és kapcsolók, mind lámpák tekintetében. Függ a belmagasságtól, a négyzetmétertől, a vésés mennyiségétől.

Itt érdemes megemlíteni, hogy falon kívüli és falba süllyesztett szerelés is létezik, mindkettő megoldható, viszont mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai.

Függhet a kívánt nagyobb teljesítményű gépektől, azok számától.

Mivel komplett felújításról beszélünk ezért több részre oszthatjuk a felújítás árát. Egyik összetevője alapszerelés, melybe a teljes elektromos hálózat kialakítása, az elosztószekrények szerelése, valamint a szerelvényezés tartozik.

Ezen felül a fővzetékcsere, mérőhelyszabványosítás az, ami növeli a költségeket.



A tavalyi évből két példát átemelve:

1. Egy XI. kerületi 110 négyzetméteres új építésű családi ház villanyszerelését 2.240.000 forintért készítettük el.

2. Szentendrén egy 70 négyzetméteres családi ház villanyszereléséért pedig 1.340.000 forintot fizettek a megrendelőink.

Hangsúlyoznám, hogy minden esetben egyedi árajánlatra van szükség, a fenti árak csak tájékoztató jellegűek.



És, hogy meddig fog tartani egy elektromos hálózat felújítása?

Ez függ a ház illetve a projekt méretétől, a ház falainak anyagától, korától, állapotától. Számításba kell venni a gyengeáram kiépítését, a kiállások mennyiségét, az egyéb extrákat, akár a kültéri munkálatokat is. Így a 2 hetes felújítástól egészen az 1 hónapos intervallumig tarthat a skála.

Árajánlatainkban külön feltüntetjük a projektekre szánt munkanapok számát!



Összegezve: a családi ház villanyszerelés munkadíj és költsége

Válassz minket a családi házad villanyszerelésére!

Csapatunk a minőségi és profi villanyszerelésben hisz. Számunkra nincs különbség megrendelő és megrendelő között, mindenki ugyanazt a minőséget kell, hogy kapja. Nem célunk ugyanakkor a gyors, sietős munkavégzés olcsón vagy a silány minőségű olcsóbb anyagok, eszközök beépítése, mert ezek hamar hibához vezetnek.

Természetesen munkáinkról számla készül és 5 éves teljeskörű garanciát vállalunk az általunk végzett szerelésre.

Díjmentes árajánlatért keress minket telefonon a 06 20 483 7663-as telefonszámon vagy töltsd ki ezt az űrlapot az adataiddal és mi felvesszük veled a kapcsolatot!

A ház felújításáról készült dokumentációt, terveket emailben is elküldheted nekünk az info@lakasvillanyszerelo.hu-ra, mi pedig 24 órán belül visszajelzünk!